Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 17 травня 2025
20:21

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На відвалах криворізької руди зросли популяції рідкісних рослин з Червоної книги

|«« «« »» »»|

Фахівці Криворізького ботанічного саду НАН України здійснили дві експедиції, які дали несподівані результати.

Практично весь Кривий Ріг оточений кар'єрами з видобутку залізняку та відвалами виробництва. Але природа поступово відвойовує захоплені в неї території.

Фахівці Криворізького ботсаду обстежили кілька природних зон, виявивши там значну кількість рідкісних рослин.

Про це у Криворізькому ботанічному саду НАН України повідомили:

«Науковці КБС НАН України здійснили експедиційний виїзд у дві балки басейну річки Домоткань, попутно оглянувши заплаву річки Саксагань поблизу однойменного села.

У заплаві Саксагані було повторно обстежено популяцію регіонально рідкісного виду, включеного до Червоної книги Дніпропетровської області, сосюреї гіркої (Saussurea amara), знайденої там уперше в 2020 році. За цей час зарості сосюреї значно розширили зайняту площу, яка наразі перевищує 2 га.

Було виявлено низку раритетних видів флори Дніпропетровщини – кермек широколистий (Limonium platyphyllum), дзвоники скупчені (Campanula glomerata) та аконіт дібровний (Aconitum nemorosum), що розсіяно зустрічаються по балкових схилах. В одній із балок басейну Домоткані знайдено астрагал шерстистоквітковий (Astragalus dasyanthus) та півники понтичні (Iris pontica); обидва види включені до Червоної книги України.

Окрасою балкових схилів на початку літа стають сріблясті хвилі квітуючої ковили. Тут поширені угруповання п’яти видів ковили – вузьколистої (Stipa tirsa), Лессінга (S. lessingiana), найкрасивішої (S. pulcherrima), пірчастої (S. pennata) та волосистої (S. capillata).

Останній вид квітне саме напередодні осені.

Всі види ковили представлені в Червоній книзі України, а переважна більшість рослинних угруповань з їх домінуванням включені до «Зеленої книги України».

Фото – Криворізький ботсад.

Gorod.dp.ua на Facebook.


местный  (13.08.24 23:56): У нас это растёт везде там где вы не шастаете и не роетесь, даже там где давно уже всё загадили, для меня это не новость. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті