Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 01 травня 2025
00:36

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відзначили ювілей легендарного архітектора

|«« «« »» »»|

Виповнилося 110 років від дня народження Олега Борисовича Петрова, якого вважають основоположником сучасної школи Дніпровської архітектури.

…За сміливість та незвичайність проектів його називали «Дніпропетровським Ле Корбюзьє». Великий француз ставив залізобетонні плити на «вертикальні стійки-колони», стандартизував та здешевлював технологію. І Петров освоював своєрідне будівництво, створюючи з панелей свої шедеври. Щоправда, один це робив заради новаторства, а інший — для дотримання тодішніх радянських принципів тотальної економії.

Ті, хто добре знав Олега Петрова, називають його талановитою людиною. Знавці й зараз дивуються архітектурному диву майже 50-річної давнини — аудиторіям у козирку над головним входом до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА). А літній театр на вантах у парку імені Глоби! А Мерефо-Херсонський міст, у післявоєнній реконструкції якого Петров б…За сміливість та незвичайність проектів його називали «Дніпропетровським Ле Корбюзьє». Великий француз ставив залізобетонні плити на «вертикальні стійки-колони», стандартизував та здешевлював технологію. І Петров освоював своєрідне будівництво, створюючи з панелей свої шедеври. Щоправда, один це робив заради новаторства, а інший — для дотримання тодішніх радянських принципів тотальної економії. Ті, хто добре знав Олега Петрова, називають його талановитою людиною. Знавці й зараз дивуються архітектурному диву майже 50-річної давнини — аудиторіям у козирку над головним входом до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА). А літній театр на вантах у парку імені Глоби! А Мерефо-Херсонський міст, у післявоєнній реконструкції якого Петров брав безпосередню участь! Наше місто і сьогодні прикрашають його житлові та адміністративні будинки, збудовані в дусі радянського неокласицизму. Вони давно визнані шедеврами вітчизняної архітектури. Але головне досягнення Олега Борисовича у тому, що саме його зусиллями у 1966 році було створено архітектурний факультет Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту (зараз – ПДАБА), який і сьогодні відомий далеко за межами України. Продовжувачами його ідей стали сотні, якщо не тисячі талановитих архітекторів, які сформували вигляд і сучасного Дніпра, та інших міст України та світу. Адже пташенята «Гнізда Петрова», що оперлися, розлетілися по всьому світу. Його ім'ям названо вулицю – колишню Чернишевського, на якій і розташована ПДАБА. Про долю Олега Петрова неодноразово писав https://gorod.dp.ua/tema/persons/?pageid=2082 Міський сайт. Прекрасну книгу йому присвятив відомий дніпровський журналіст та письменник Ігор Родіонов. Але не менше цих символів значить пам'ять про видатного архітектора та педагога, яка живе в серці кожного його вихованця. Кожен із них учора, 18 листопада, напевно згадав про 110-ту річницю від дня народження свого Вчителя... Фото з архіву Міського сайту та відкритих джерел. рав безпосередню участь!

Наше місто і сьогодні прикрашають його житлові та адміністративні будинки, збудовані в дусі радянського неокласицизму. Вони давно визнані шедеврами вітчизняної архітектури.

Але головне досягнення Олега Борисовича у тому, що саме його зусиллями у 1966 році було створено архітектурний факультет Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту (зараз – ПДАБА), який і сьогодні відомий далеко за межами України.

Продовжувачами його ідей стали сотні, якщо не тисячі талановитих архітекторів, які сформували вигляд і сучасного Дніпра, та інших міст України та світу. Адже пташенята «Гнізда Петрова», що оперлися, розлетілися по всьому світу.

Його ім'ям названо вулицю – колишню Чернишевського, на якій і розташована ПДАБА. Про долю Олега Петрова неодноразово писав Міський сайт. Прекрасну книгу йому присвятив відомий дніпровський журналіст та письменник Ігор Родіонов.

Але не менше цих символів значить пам'ять про видатного архітектора та педагога, яка живе в серці кожного його вихованця. Кожен із них учора, 18 листопада, напевно згадав про 110-ту річницю від дня народження свого Вчителя...

Фото з архіву Міського сайту та відкритих джерел.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (42)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (39)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (17)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті