Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 30 квітня 2025
17:24

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Поля України можуть втратити врожайність на сто років

Поля України можуть втратити врожайність на сто років

Від 24 лютого 2022 року війська РФ нищать не лише життя українців та інфраструктуру України. Війна становить загрозу і для екосистем.

Не лише зараз, а й в довготривалій перспективі. Серед екосистем найбільше від війни потерпають ґрунти. Тому журналістка "Суспільного Дніпра" Олександра Тронь вирішила дослідити вплив бойових дій на родючість українських чорноземів. Її робота "Поля у вогні. Як впливає війна на родючість чорноземів" увійшла до фіналу XIV конкурсу професійної журналістики "Честь професії 2023".

Як розповіла Олександра, ідея відзняти таке своєрідне відеодослідження виникла під час екотренінгу, який вона проходила влітку 2022 року. Під час нього разом з українськими та закордонними експертами вивчали та досліджували тему впливу від детонації снарядів, які шкідливі речовини при цьому вивільняються та який їхній вплив на навколишнє середовище. А також який досвід щодо відновлення екосистем мають ті країни, які пережили війну.

"Для програми я записувала українських та закордонних експертів. Усі йшли назустріч. Зокрема, докторка Наомі Рінтул-Хайнс з Кентерберійського університету Крайст-Черч, яка є однією з дослідниць впливу на ґрунти у Франції після однієї з найбільших битв Першої світової війни — на річці Соммі. Вони й досі забруднені важкими металами. Вона провела порівняння з Україною і зазначила, що наша країна так само може втратити врожай щонайменше на сто років, саме через забруднення важкими металами", — каже фіналістка.

Потрапляння її спецпроєкту у шорт-лист фіналістів конкурсу "Честь професії" вона вже вважає перемогою, адже регіональні ЗМІ почули й оцінили.

Олександра говорить: РФ свідомо вчиняє екоцид на території України, що несе руйнівний вплив на довкілля, а відповідно й на здоров'я нації. Саме тому журналістам і активістам важливо висвітлювати екологічні злочини Росії в Україні.

"Ми маємо досліджувати та розповідати про можливі шляхи мінімізації їхнього впливу, шукати рішення щодо самозахисту та повернення стану навколишнього середовища до норми", — переконана фіналістка конкурсу.


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (41)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (38)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (16)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)

•  З України не випускали відомої дніпровської адвокатеси. Що зараз? (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
60
аварійних ліфтів відремонтували у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті