Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 24 июня 2026
16:15

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На Днепропетровщине запустили магистральный водовод, которого ждали почти 2 года

На Днепропетровщине запустили магистральный водовод, которого ждали почти 2 года

Новый водовод должен окончательно избавить от дефицита питьевой воды 800 тысяч жителей Криворожской агломерации.

Почти два года потребовалось на решение проблем с питьевой водой жителей тех районов Днепропетровщины, которые раньше получали ее из Каховского водохранилища. Но этого пресноводного моря не стало после разрушения врагами Каховской ГЭС.

С тех пор велись и еще ведутся работы по решению проблемы дефицита питьевой воды.

Важным шагом в этом направлении стал запуск нового водогона, о чем сообщили в Кривом Роге:

«ЩЕ ОДИН ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ ДЛЯ ВОДОПОСТАЧАННЯ КРИВОГО РОГУ ПРОЕКТ - НОВИЙ ВОДОВОД З БАЛКИ СВИСТУНОВА ДО ІНГУЛЬЦЯ – ЗБУДОВАНО!

20 місяців після підриву окупантами Каховської ГЕС Кривий Ріг живе без раніше основного джерела води – Каховки. Але живе із водопостачанням у всіх районах. З віце-прем'єр-міністром з відновлення України Олексієм Кулебою та головою Державного агентства відновлення Сергієм Сухомлиним провели нараду на новому, дуже важливому у новій схемі водопостачання міста, об'єкті.

20 місяців тому ситуація була критичною. Була реальна загроза того, що 70% Кривого Рогу та Криворізька агломерація, а це – 800 тис. людей взагалі залишились би без води. Перший місяць ми протрималися завдяки раніше створеним нами запасам води в Південному та Карачунівському водосховищах. За цей час до кінця літа 2023 року силами міста та Водоканалу ми реалізували проєкти по перекиданню води з КРЕСу та Макартів – це 5 проектів. І місто більше року жило на цій воді.

Минулого року запрацював державний проект «Інгулець – Південне». Це чотири потужні нитки водогону, які були збудовані всього за 13 місяців, хоча навіть у мирний час такі проекти будували 5 років. Дуже вдячний Уряду України та Агентству з питань відновлення, з якими ми працювали, за його реалізацію.

Але був і другий аспект ліквідації техногенної катастрофи – побудувати ще майже 7 км водогону для скиду води з балки Свистунова нижче нового водозабору (будувати водогони вище за скид було неможливо – там відвали, кар'єри та шламосховища). Без цього водогону вся система в цілому довго працювати не змогла б - після обов'язкового щорічного скидання шахтних вод її довелося б зупиняти на 2,5 місяці.

Це питання сьогодні вирішено. Водогін побудовано. Технічно готовий до скидання води. Ще раз підкреслю, це все - ліквідація наслідків відсутності води з Каховського водосховища.

Ми дуже вдячні віце-прем'єр міністру за швидку реалізацію цього проєкту. Місто не змогло б реалізувати його самостійно. По-перше, балка Свистунова - це державна власність, по-друге, проєкт є дуже масштабним, ми реалізовуємо проєкти по місту, а це – Криворізький район.

Але саме така синхронна співпраця дала результат. І коли Кривий Ріг залишився без води з Каховського водосховища, місто змогло нормально функціонувати, а промисловість - працювати.

Так, після численних гідроударів (відключення/включення насосних після руйнування Каховки, блекаути, погодинні відключення) проблем по мережах ще багато.

Але це вже локальні проблеми, а не повна відсутність води, як могло б бути».







Gorod.dp.ua на Facebook.


гость  (23.01.25 11:54): это какой уже по счету "запуск"? Вы его "запускаете" уже, наверное 5-й раз. И каждый раз оказывается, что это не всё, и каждый раз всё равно люди без воды, и каждый раз снова выделение средств на достройку. Сколько уже десятков миллиардов ушло на эту стройку века? Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У мережі шириться фейк про співпрацю дніпровських газовиків та ТЦК (20)

•  У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення (17)

•  Історики надали нові докази, які свідчать про заснування Дніпра на понад 250 років раніше (16)

•  «Ми не настільки багаті, щоб забудовувати Дніпро дешево», - переконані архітектори міста (6)

•  У Дніпрі зіткнулися мотоцикліст та карета швидкої: є постраждалий (відео моменту) (6)

•  Кабмін запровадив ідентифікаційний жетон для поліцейських (5)

•  У Дніпрі біля «Мост-Сіті» Tesla уходив від зіткнення з Lada і в’їхав у маршрутку: відео моменту (5)

•  У Дніпрі на проспекті Науки чоловік у пікселі вдерся у двір та обікрав будинок (5)

•  Для продавців, батьків і навіть дітей: в Україні хочуть запровадити штрафи за енергетики (4)

•  Нові сучасні вагони з кондиціонерами та комфортнішими верхніми полицями: пощастило й потягу, який курсує через Дніпро (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
130
лет назад в Екатеринославе появилась первая телефонная станция.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте