
Вже в липні 2026 року українські водії зможуть оформлювати деякі дорожньо-транспортні пригоди без паперових бланків.
У застосунку «Дія» стартує бета-тестування цифрового європротоколу, який дозволить зафіксувати ДТП просто через смартфон. Про запуск нової послуги повідомила заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Коваль, передає “Дніпро Оперативний”.
Зараз учасники незначних аварій можуть самостійно оформлювати європротокол без виклику поліції. Проте через помилки під час заповнення документів страхові компанії нерідко відмовляють у виплатах або затягують розгляд справ.
У Мінцифри розраховують, що новий сервіс допоможе уникнути таких проблем. Більшість необхідної інформації про водіїв і транспортні засоби система автоматично підтягуватиме з державних реєстрів.
Оформити ДТП через «Дію» вийде не в усіх випадках. Для цього мають бути виконані кілька умов:
Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, доведеться діяти за стандартною процедурою.
Після ДТП водій зможе відкрити застосунок і обрати схему аварії із запропонованих варіантів. Сервіс також підкаже, які саме фотографії потрібно зробити на місці пригоди.
Після заповнення форми другий учасник перевірить внесені дані та підтвердить їх за допомогою електронного підпису. Готовий документ автоматично надійде до страхової компанії для подальшого врегулювання збитків і виплати компенсації.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |