Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 24 червня 2026
00:11

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

СБУ має докази того, що заклики виходити на «Майдан-3» інспіровані російськими спецслужбами

СБУ має докази того, що заклики виходити на «Майдан-3» інспіровані російськими спецслужбами

Служба безпеки України має докази того, що заклики виходити на «Майдан-3» інспіровані російськими спецслужбами.

Про це на брифінгу повідомив начальник Апарату Голови СБ України Олександр Ткачук. Яскравим прикладом цього є деструктивний інформаційний вплив громадянина РФ Сергія Жука, який є членом терористичного угрупування «ДНР».

«Жук причетний до створення та адміністрування спільнот у соціальних мережах «Патріоти України», «Українська революція», «Всі на майдан», «Продовження Революції Гідності», «Майдан-3», «Ми Патріоти України», - наголосив О.Ткачук, додавши, що загальна аудиторія цих акаунтів перевищує півмільйона користувачів. «Цей агент російських спецслужб під профілями вигаданих осіб «Микола Гайдук» та «Степан Мазура», як і торік, активізувався напередодні чергових роковин трагічних подій на Майдані Незалежності. Він знову закликає українських громадян до масових протестів та заворушень», ‒ сказав Ткачук.

І це не єдиний приклад масштабної інформаційної агресії Російської Федерації проти України через Інтернет. Ресурси, які в цивілізованому світі використовуються для спілкування та отримання новин, РФ використовує для: - інформаційно-психологічного впливу на користувачів; - поширення неправдивої і перекрученої інформації; - ініціювання масових протестів; - пропаганди сепаратистських угруповань та координації їх діяльності.

«Служба безпеки України неодноразово фіксувала і повідомляла про факти причетності громадян Російської Федерації до проведення деструктивної діяльності через соціально-орієнтовані ресурси мережі Інтернет», ‒ наголосив Ткачук.

За його словами, прикриваючись патріотами України, спецслужби РФ активно поширюють інформацію, яка дискредитує владу, ускладнює суспільно-політичну обстановку, ініціює масові заворушення. Також він зауважив, що в Україні відсутній механізм блокування доступу користувачів до Інтернет контенту.

«Тому СБУ приділяє значну увагу профілактиці і роз'ясненню загроз використання неперевірених джерел інформації», ‒ сказав начальник Апарату Голови СБУ.

СБ України очікує від патріотів сигнали про акаунти в соцмережах, які провокують протиправні дії, пропагують сепаратизм, тероризм, канали їх фінансування, а також поширюють інструкції до виготовлення саморобних вибухових речовин, зброї, наркотиків тощо. Крім того, Олександр Ткачук зазначив, що гібридна війна Росії проти нашої держави поступово, але впевнено, переноситься в інформаційну площину. Бойові дії з боку агресора супроводжуються інформаційною пропагандою та кібер-атаками.

«Оперативні дані свідчать про те, що для атак в інформаційному просторі російські спецслужби використовують приватні ІТ-організації та злочинні угруповання», ‒ наголосив він, додавши, що виявлені сліди російських хакерських атак по всьому світі завдали суттєвий удар по іміджу Росії. Найбільша активність російських спецслужб в інформаційній сфері відчувається саме в Україні. «Про це свідчать не тільки наші оперативні дані, це засвідчують також і наші колеги з партнерських спецслужб», ‒ сказав Ткачук. Лише за грудень 2016 року були атаковані: Державне казначейство і Міністерство фінансів, «Укрзалізниця» і електропідстанція «Північна». Шкідливе програмне забезпечення було нейтралізоване на державних підприємствах «Адміністрація морських портів України» та Одеській філії «Дельта Лоцман».

Методи та спосіб проведення кібер-атак схожі на атаки у 2015 році на комп ʼ ютерні мереж і обленерго, аеропорту «Бориспіль» та медіацентри вітчизняних телеканалів групи « StarLight Media ». Проте, цього разу замість шкідливого програмного забезпечення Black Energy застосовувалось нове шкідливе програмне забезпечення TeleBots. «Порівняльний аналіз зразків здобутих програм дозволяє стверджувати про єдине джерело походження TeleBots і Black Energy», ‒ наголосив О.Ткачук.



Gorod.dp.ua на Facebook.


Глеб  (17.02.17 09:39): На Майдан идут от нечего делать..."Наша родина прекрасна и цветет как маков цвет. Окромя явлений счастья, никаких явлений нет!" Відповісти | З цитатою
Днепрррр  (16.02.17 17:52): То есть, таким образом они косвенно признают, что народ сам по себе не может выйти на майдан. Обязательно нужна чья-то мобилизующая и направляющая сила. Нынче, по их мнению, такая сила исходит от России. А в предыдущие разы кто это активировал? Или действительно надо поверить, что Вася, Дима и Маруся, взявшись за руки пошли протестовать против "злочинной влади", по пути собирая толпы приверженцев? Так почему они на это не способны снова? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
111  (16.02.17 17:42): Так вроде Юля призывала к майдану. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Дядя  (16.02.17 17:03): Не знаю, який там Жук дискредитує владу, але якби Порошенко з Гройсманом виконували вимоги Майдана і свої передвиборчі обіцянки, не торгували б з окупантами, не заплямувались офшорними скандалами а переймались добробутом українців, то ніхто б їх не здискредитував і не зшатав. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
ооо  (16.02.17 15:17): Дискредитирует власть???!!! ))) так она, влас ть, сама себя посадила в лужу - высекла и до сих пор сечёт. Вопрос к СБУ - а что народу нельзя уже ПОТРЕБОВАТЬ через МИРНЫЕ акции т.ч. новый Майдан, чтобы импотентная и не профессиональная власть ушла в отставку??? По аналогии Майдана в 2013 14 г.г. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
ґебельсам пукіна З савушкіна 5  (16.02.17 14:57): і шо цікаво ЇХ ЛОВЛЯТЬ!! і відправляють на фітнес з кайлом а ґебельси скавчать -ґівноцид... пропукінцям не дають засерати мізки ЛЮДЯМ.. "порушується право покидька=гебельса срати посеред дороги" Відповісти | З цитатою
Свобода  (16.02.17 14:56): И пусть скажут, что первые два были не проплаченные!
Сейчас жизнь в разы хуже, бардак полный во всех сферах, а майдана нет и не будет, заокеанские друзья уже все что хотели сделали, печенек не будет.
Відповісти | З цитатою
Артем  (16.02.17 14:52): Да нахер вы кому нужны со своим Майданом😄сами друг другу глотки перегрызете и свалите как Кролик под крыло😄 Відповісти | З цитатою
Я  (16.02.17 14:33): Все все сами понимают. Все новости раскрученный брехня и вранье сплошное!!! Відповісти | З цитатою
Я так вважаю  (16.02.17 13:51): А очко то у "кровососов" поджимает. Відповісти | З цитатою
1 2 3 4
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У мережі шириться фейк про співпрацю дніпровських газовиків та ТЦК (19)

•  У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення (18)

•  Історики надали нові докази, які свідчать про заснування Дніпра на понад 250 років раніше (16)

•  «Ми не настільки багаті, щоб забудовувати Дніпро дешево», - переконані архітектори міста (6)

•  У Дніпрі зіткнулися мотоцикліст та карета швидкої: є постраждалий (відео моменту) (6)

•  Кабмін запровадив ідентифікаційний жетон для поліцейських (5)

•  У Дніпрі біля «Мост-Сіті» Tesla уходив від зіткнення з Lada і в’їхав у маршрутку: відео моменту (5)

•  У Дніпрі на проспекті Науки чоловік у пікселі вдерся у двір та обікрав будинок (5)

•  «Дніпроводоканал» оштрафували на понад 5 мільйонів гривень за порушення конкуренційного законодавства (4)

•  Для продавців, батьків і навіть дітей: в Україні хочуть запровадити штрафи за енергетики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті