Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 01 травня 2025
02:58

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відбувся спеціальний допрем’єрний показ фільму «ШТТЛ»

У Дніпрі відбувся спеціальний допрем’єрний показ фільму «ШТТЛ»

У Дніпрі пройшов спеціальний допрем’єрний показ історичної драми “ШТТЛ” французького режисера Аді Волтера.

Стрічку спільного виробництва України та Франції показали в дніпровському Menorah Center за сприяння INSPIRA business club.

Глядачі кінопоказу мали можливість зануритися в атмосферу фільму до початку його перегляду. Аби гості краще зрозуміли події, описані в картині, перед показом вони відвідали синагогу «Золотая Роза» та музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Фільм “ШТТЛ” – це драматична історія єврейського поселення на Львівщині, на кордоні України та Польщі. Увесь фільм охоплює одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України.

Показ “ШТТЛ” у Дніпрі відбувся завдяки творцям фільму – зокрема, його відвідали генеральна директорка компанії-виробника Ukrainian Producers Hub Ольга Пантелеймонова, продюсерка Рита Гребенчікова, художник-постановник Іван Левченко, художниця Юлія Антикова.

Після показу вони відповіли на запитання глядачів і детально розповіли про зйомки фільму. Зокрема, про побудоване спеціально для фільмування містечко на Київщині – на території села Ровжи звели 18 об’єктів, ринкову площу та єврейське кладовище з кам'яними надгробками, а ще привезли шість автентичних 100-річних дерев’яних будинків з Житомирської та Чернігівської областей. Відтворену дерев’яну синагогу вручну розписали художники-реставратори за збереженими ескізами, дотримуючись релігійних канонів.

“ШТТЛ” – це глибока і захоплююча історія, яка проникає в саме серце. Це і лаконічна, і дуже ємка характеристика нашого фільму, – зазначила на показі директорка Ukrainian Producers Hub Ольга Пантелеймонова. – Окрім того, тут очевидні паралелі з нашим часом. І це історія, яка справді тригерить, адже розвивається паралельно з нашими сучасними емоціями”.
Історична драма “ШТТЛ” є першою українською стрічкою, яка знята з ефектом одного кадру (коли глядач не бачить монтажних склейок).

“Це однокадрова історія, тож ми з оператором провели дуже серйозну роботу, – розповів художник-постановник фільму Іван Левченко. – Ми фактично будували декорації під рух камери. Це незвичний для глядача формат”.

Фільм “ШТТЛ” уже отримав визнання на міжнародних кіномайданчиках. Зокрема, стрічка отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі, брала участь в конкурсі London Film Festival, де також були представлені стрічки Гільєрмо дель Торо, Азіфа Кападіа та інших всесвітньо відомих режисерів, здобула нагороди “Найкращий художній фільм” на Berlin Jewish Film Festival та “Найкращий режисер-дебютант” на Atlanta Jewish Film Festival. Українська прем’єра фільму відбулася в серпні в межах 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. “ШТТЛ” також був одним із п’яти кандидатів відбору на премію “Оскар” у номінації “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України.

В український прокат фільм “ШТТЛ” виходить 26 жовтня.

Синопсис фільму

Червень 1941 року. У єврейському штетлі на Львівщині повним ходом йдуть приготування до весілля сина м’ясника і доньки рабина. Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель… планує її викрадення. У цей же самий час до штетлу наближається нацистський ескадрон смерті.

Країна: Україна, Франція

Виробництво: Ukrainian Producers Hub, Forecast Pictures у партнерстві з Apple Tree Vision за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Жанр: драма, історичний

Формат: повнометражний художній фільм

Режисер-постановник і автор сценарію: Аді Волтер

Продюсери: Маргарита Гребенчікова, Юрій Артеменко, Жан-Шарль Леві, Оліас Барко

Оператор-постановник: Володимир Іванов

Художник-постановник: Іван Левченко

У ролях: Мойше Лобел, Анісія Стасевич, Петро Ніньовський, Валерія Шпак, Олександр Єременко, Сол Рубінек.








Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (42)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (39)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (19)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (17)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (10)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Жителів Дніпра атакують змії та кліщі. Що робити? (5)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті